Wbrew pozorom dekorowanie ścian przy użyciu zdjęć powinno być nader przemyślane. Zastosowanie kilku zasad architektonicznych i dekoracyjnych zdecydowanie ułatwi sprawę. Biorąc pod uwagę cechy jakimi odznacza się aspekt stosowania zdjęć można zaryzykować tezę , iż diabeł tkwi w szczegółach. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy podstawowe zasady związane z dekorowaniem ścian przy użyciu zdjęć w taki sposób, by prezentowana ściana była atrakcyjna pod względem estetycznym, a przy okazji praktyczna. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze zasady

Podstawowa zasada związana z zastosowaniem zdjęć na ścianach mówi o tym, iż zdjęcia czarno-białe nadają wnętrzom elegancji, ekskluzywności i stonowania. Dla odmiany zdjęcia kolorowe wprowadzają do czterech kątów luz i ciepłą atmosferę. W kwestiach technicznych warto jeszcze odnotować, iż zdjęcia ulokowane w sposób poziomy poszerzą wnętrze pod względem optycznym, zaś te w metodzie pionowej podniosą sufit do góry. To bardzo cenna informacja zwłaszcza w przypadku niewielkich powierzchni mieszkań. Jeśli chodzi o zwiększenie optyki, to warto także stosować większe formaty. W ciekawy sposób owo zagadnienie przedstawia stylistka – Karolina Krukowska :

kubek

„Bardzo duże fotografie powiększają wnętrze pod względem optycznym. Współczesny trend nakazuje by stosować je w formie oparcia o ścianę i co ciekawe – nie przywieszać, a stawiać na podłodze. W przypadku stylów klasycznych i tradycyjnych mamy do czynienia z techniką konwencjonalną – po prostu je wieszamy w ¾ długości, natomiast warto wówczas pomyśleć o fotografiach na płótnie, które cieszą się obecnie ogromną popularnością zarówno pośród klientów, jak i samych designerów…”

okno

Symbolika także ma znaczenie

Technika zawieszania zdjęć, ich ilość, kształt, format oraz inne aspekty techniczne to tylko kropla w morzu efektywnego doboru dekoracji. Duży asortyment i wybór dekoracji dostępny na stronie dekorolka.plartpasaz.pl. Istotne znaczenie ma także fakt, jaki motyw prezentują zdjęcia. Jeśli chodzi o motyw i jego zastosowanie powinniśmy najpierw skupić się na stylu architektonicznym naszego wnętrza. Tu sytuacja ma się proporcjonalnie, bowiem w przypadku wnętrz minimalistycznych – takich jak skandynawski, czy loftowy nasze zdjęcia powinny również prezentować minimalizm i prostą – klarowną formę. Style awangardowe, alternatywne, modernistyczne i im podobne wymagają natomiast rozwiązań złożonych – świetnie w tym przypadku sprawdzą się zdjęcia industrialne i urbanistyczne. Z trendu nie wychodzą od dziesiątek lat motywy roślinne, które doskonale odnajdą się nie tylko w salonie, czy sypialni, ale także w pomieszczeniach praktycznych takich jak kuchnia, a nawet łazienka.

dekoracje

Wybór zdjęć, które mają podkreślić estetykę naszego wnętrza warto skonsultować ze specjalistą. Wiele osób pragnie zastosować własne fotografie, jednak one także muszą cechować się istotnymi parametrami, takimi jak barwa, intensywność, format, czy kształt. Tego typu zdjęcia z pewnością podkreślą indywidualizm nadając wnętrzu oryginalności.