Artykuły wapienno-piaskowe Silka – to wielowymiarowe składniki wykorzystywane przede wszystkim, do tworzenia konstrukcji murowanych w budownictwie. Silka to artykuł marki Xella. Bloczki Silka tworzone są z naturalnych materiałów. Prezentują się dobrymi wartościami ekologicznymi.

Bloczki Silka

Silka to bloczki oraz cegły wapienno-piaskowe, jakie tworzone są z mieszaniny piasku kwarcowego (90%), wapna palonego mielonego (7%) oraz wody (3%). Silka nadaje się do wznoszenia ścian nośnych, stawiania ścianek działowych, natomiast również ścian fundamentowych oraz piwnicznych. Ściany zewnętrzne potrzebują natomiast powierzchni ogrzewającej. Dodatkowo są mrozoodporne oraz wyróżniają się odpowiednią izolacyjnością dźwiękową (ze względu na dużą gęstość produktu). Wadą jest niska radioaktywność naturalna w zestawieniu z pozostałymi produktami budowlanymi. Pośród przedsiębiorców znana jest Silka, jaką można pokryć samą gładzią gipsową, bez potrzeby tynkowania, natomiast ściany będą wyglądały gładko.

Wartości bloczków Silka

Pośród dużych plusów które mają Silka bloczki, należałoby nadmienić także o dużej trwałości przeciwpożarowej tego produktu. Bloki mają klasę A1 w kategorii reakcji na ogień. Znaczy to w praktyce, że bloczki Silka nie rozpowszechniają ognia w razie pożaru. Można mieć także gwarancję, iż mury zrobione z bloczków nie będą także rozprzestrzeniać substancji niebezpiecznych dla systemu. Decydując się na dobór tego typu produktów zdecydowanie wiedzieć należy, że jest on jednym spośród najzdrowszych materiałów budowlanych.

Wykorzystanie bloczków Silka

Bloczki Silka zyskały ogromną pozycję z tego powodu, iż mogą mieć duże wykorzystanie. Stosować można je przy ścianach nośnych, w trakcie wznoszenia ścian działowych, natomiast również przy fundamentach oraz piwnicach, chociaż wówczas odpowiednio wykorzystywać pełne bloki. Poniektórzy stosują bloczki do budowania ogrodzeń, rzadko wykorzystywane są jako składnik licowania fasady. Nadają się też do łączenia z klejem i zaprawą standardową. Wykorzystanie ich przy ścianach zewnętrznych potrzebuje potem ich ocieplenia.

Silikaty w budownictwie wielorodzinnym

Cegła wapienno-piaskowa, powszechnie znana jako silikat, jest robiona na ogromną skalę już prawie 130 lat. Do jej produkcji wykorzystywane są jedynie piasek, wapno i woda. Sprawia to, że ciężko znaleźć materiał niezwykle naturalny, aniżeli silikat. Prosta dostępność do materiałów, ich naturalność oraz stosunkowo tani proces produkcji sprawił, że silikaty należą do jednych spośród bardzo znanych materiałów stosowanych w budownictwie mieszkaniowym.