No cóż, każda osoba mieszkająca w bloku z pewnością to zna. Przechowywanie to prawdziwy koszmar. Rzeczy zawsze jest o wiele za dużo, miejsca zawsze o wiele za mało. W końcu przestrzeń jest mocno ograniczona, zwłaszcza w kuchni i łazience. Przytłaczające pawlacze na szczęście wyszły już z mody, ale schować stare ubrania, zabawki, książki czy sprzęt kuchenny po prostu trzeba. Poznaj garść inspiracji, jak sprawić, by przechowywanie było znacznie łatwiejsze.

Półki, półeczki, witrynki

Czas kredensów i meblościanek minął już bezpowrotnie, ale czy na pewno? W małym mieszkaniu w bloku warto wykorzystać właśnie meblościanki, ale może w bardziej nowoczesnym wydaniu. Najlepiej zamówić je na wymiar, tak, by dokładnie pokryły całą ścianę aż do sufitu. By nie sprawiać wrażenia nadmiernie zagraconej przestrzeni, warto zastosować odkryte półki, świetnie sprawdzają się także te zamknięte, o jasnej, gładkiej powierzchni, optymalnie błyszczącej.
Półeczki nie muszą zajmować całej przestrzeni. Można zamontować je nad telewizorem lub wokół dużego okna. Dzięki temu każde wolne miejsce zostanie wykorzystane, a jednocześnie nie będzie wrażenia ciężkości, które dają tradycyjne meblościanki z wbudowaną szafą.

Sprytne i nowoczesne meble wielofunkcyjne

Projektanci mebli wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców małych mieszkań w bloku. Najnowocześniejsze meble zostały tak zaprojektowane, że świetnie sprawdzają się nie tylko w swojej roli, ale jeszcze jako miejsce do przechowywania. Najlepszym przykładem są kanapy z dodatkową półką, na której możesz postawić książki lub innego rodzaju meble z wbudowanymi schowkami. Świetnie sprawdzają się także szafki kuchenne narożne, z których wyjeżdżają półki. Dzięki temu każda przestrzeń zostanie wykorzystana do maksimum, a ty nie będziesz miał wszystko zawsze pod ręką.

Szafa wnękowa

Tradycyjna, wolnostojąca szafa zajmuje sporo miejsca, a jednocześnie zawsze jest niej mniej przestrzeni do chowania, niż potrzeba. Jednak nie zawsze można w bloku pozwolić sobie na zabudowanie całej ściany szafą lub na zrobienie szafy wnękowej. Nic straconego, wystarczy, że w pokoju przy krótszej ścianie przeprowadzisz karnisz, na którym udrapujesz ciekawą zasłonkę. Tak zrobione miejsce może posłużyć za całkiem wygodną i bardzo estetycznie wyglądającą szafę, w której zmieści się wszystko. Wystarczą półki do sufitu, na których w górnej części będziesz trzymać te rzeczy, które przydają się od czasu do czas, na dolnych to, czego potrzebujesz na co dzień.

Sprytne drobiazgi do przechowywania

W małych blokach dużym problemem, zwłaszcza w kuchni czy łazience jest to, że trzeba zrezygnować z ozdobnych bibelocików i tym podobnych rzeczy. Po prostu nie ma na to miejsca. Jeśli lubisz stawiać na blatach ozdobne elementy, to jednak nie musisz z nich rezygnować. Zdecyduj się jednak na takie, które będą przydatne. Zamiast ozdobnych filiżanek niech na twojej półce w kuchni zamieszkają puszeczki czy pudełeczka, w których będziesz przechowywać przyprawy, kawę, herbatę cukier czy sól.

Najlepsze legginsy w Polsce dostępne na https://lores.pl/produkty/legginsy/