Dekorowanie kwiatami salonu jest trendem tyleż praktycznym i sprawdzonym, co z drugiej strony nieco niedocenianym. Dziś można zaobserwować jak na fali różnych kanałów wnętrzarskich, dostępu do zasobów w social media, czy na innych stronach internetowych, możemy podobierać dla swoich potrzeb naprawdę konkretne propozycje i nie ma tu w ogóle znaczenia, co tak naprawdę mamy za upodobania.

Każdy jest dzisiaj w stanie albo dobrać coś do swojego stylu albo dobrać takie opcje, które skłonią nas do zmiany upodobań, bo stwierdzimy, że nasz poprzedni gust był niezbyt dobry. No bywa i tak, takie charakterystyczne dla efektu chorągiewki, błyskawiczne zmienianie zdania, na pewno nie będzie się tak rzucało w ozy jeśli ktoś chce naprawdę samemu wypracować sobie idealne kwiatowe dodatki, stanowiące uzupełnienie wnętrza salonowego.

O kwiatach mówi się, że albo powinniśmy mieć do nich dobrą rękę, albo omijać z daleka. O ile pierwsza sprawa zgadza się całkowicie, o tyle trzeba postawić pytanie – jak mamy się nauczyć obchodzić z kwiatami, jeżeli mamy do czynienia z tendencją, w której uciekamy od czegoś, czego po prostu nie znamy? No właśnie, zamiast tego, lepiej sobie po prostu sprawdzić które opcje kwiatowe będą dobrze się sprawdzały w salonie. Poniższe propozycje proszę potraktować jako bardzo luźne, bo w odkrywaniu kwiatów najbardziej wartościowe i ciekawe jest to, że możemy sami sobie dokładnie znaleźć takie rozwiązania.

I tak na przykład, mamy skrzydłokwiat. Opcja idealnie dopasowana dla ludzi, którzy cenią sobie błyszczące akcenty. Liście tej rośliny są bardzo dostojne, z wyjątkowym błyskiem. Kwiaty z kolei mają barwę białą i bardzo ciekawy zapach, który na pewno wielu osobom przypadnie do gustu. Plusem jest też fakt, że może on być podlewany z umiarkowaną częstotliwością, co też sprawia, że nawet początkujące osoby będą w stanie swobodnie się z nim obchodzić. Poza tym, w uprawie znajduje zastosowanie torfowy substrat czy mieszanka złożona z dwóch rodzajów ziemi – ziemia paskowa oraz ziemia liściowa, a do tego jeszcze dodajemy piasek.

Warto też pomyśleć o dracenie. Ten kwiat ma zasadniczą zaletę – występuje w paru gatunkach, które różnią się między sobą. Trzeba ją eksponować w miejscu, które ma dużo jasności, jest oświetlone w dobry sposób. Warunkiem sukcesywnie przebiegającej uprawy draceny będzie to, by umieścić ją w ziemi próchnicznej. W okresie letnim podlewamy ją z taką częstotliwością, by ziemia zachowywała stały poziom wilgotności. Z kolei zimą ograniczamy podlewanie do niezbędnego minimum. A takie następuje w okolicznościach, gdy mamy do czynienia z bardzo suchym podłożem.

Jeśli nie mamy ręki do kwiatów to być może alternatywą będą przykładowo takie kwiaty w pudełku czy sztuczne storczyki, które wyglądem przypominają żywe kwiaty.

Co do wskazówek w kwestii uprawy kwiatów, trzeba podkreślić jedno. Mamy do czynienia z bardzo wieloma źródłami informacji, co na pewno będzie dla nas przekładało się na możliwość komfortowego zaspokojenia ciekawości. Na pewno też będziemy mogli się spotkać z takimi rozwiązaniami, które będą idealnie odpowiadały na zapotrzebowanie naszych roślin. Odkrywanie świata kwiatów to piękny proces, tylko trzeba to robić stopniowo.