Jak wyjaśniliśmy w pierwszej części artykułu, siatka bagua jest metodą aranżacji wnętrz według filozofii ośmiu sfer życia, które znajdując się w konkretnym położeniu w pokoju muszą być odpowiednio zorganizowane tak, aby pozytywnie działały na nasze życie. W drugiej części skupimy się już na konkretnych propozycjach aranżacyjnych, które ułatwią planowanie naszej przestrzeni.

Kariera

Pole kariery musi być lekkie i harmonijne, dlatego zaleca się w nim ustawić fontannę pokojową, akwarium, misę napełnioną wodą, lub niebieską figurkę przedstawiającą słonia. Nie poleca się stawiać w tym miejscu ciężkich mebli, łóżka, gdyż przyniesie to trudności w rozwoju. Ustawione schody oznaczają, że w życiu napotkamy ich wiele w drodze po sukces. Musi być to przestrzeń jasna i zawsze wolna.

Rodzina i zdrowie

Strefę rodziny zaleca się jasno oświetlić, a zielony kolor ściany może pozytywnie wpłynąć na nasze relacje. Atrybuty, które warto tam postawić to wszystko, co kojarzy się z rozwojem i rozkwitem. Mowa tu o kwiatach, domowych drzewkach, ale i dobrze sprawdzi się figurka truskawek, lub delfina oraz akwarium.

obrazki

Dzieci i nowe plany

Nie powinno się organizować w tej strefie sypialni, pokoju relaksacyjnego, czy gabinetu pracy. Musi one być kojarzone z beztroską i zabawą, dlatego warto jest tam przyjmować gości. Dobrze wpłyną zielone ściany i rośliny doniczkowe, kryształy i kolorowe lampeczki.

Sława i uznanie

Jest to pole, które musi kojarzyć się z naszymi sukcesami, dlatego warto tam umieścić nasze dyplomy, radosne fotografie, dużą lampę, czy czerwony fotel.

dzwonki

Pomocni przyjaciele

Jest to dobre miejsce na zdjęcia osób, które podziwiamy i naśladujemy, figurek kryształów i delfinów, oraz bukietów kwiatów.

Partnerstwo i małżeństwo

Partnerstwo i małżeństwo powinno być zaakcentowane miłością, która kojarzy się z bukietem czerwonych róż i zdjęciami rodzinnymi. Można tam też ustawić figurkę delfina, lub truskawek.

Wiedza i poznanie

Jest to strefa, która musi być zaaranżowana relaksacyjnie i spokojnie. Można w niej ustawić biblioteczkę, figurkę jednorożca i świeczki kamienne.

pokój

Bogactwo i dobrobyt

W tym polu świetnie sprawdzą się srebrne talerze, kryształy, żółte kwiaty, złote rybki w akwarium i inne kosztowności.

Po tych kilku sugestiach możemy się zainspirować wiedzą Starożytnych Chin i zadbać o nasz samorozwój. Dla osób, które są wrażliwe na energię ta wiedza może okazać się być niezwykle pomocna.

Współpraca: https://obrazynasciany.pl/