Żyrandol kojarzy się przede wszystkim z oświetleniem salonu, lecz za jego pomocą można doskonale oświetlić, a zarazem ozdobić również takie pomieszczenie, jak kuchnia. Jaki model żyrandola do kuchni sprawdzi się najlepiej?

Żyrandol do nowoczesnej kuchni – jaki sprawdzi się najlepiej?

Choć żyrandol w kuchni zaaranżowanej w nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym, czy loftowym stylu to stosunkowo rzadko spotykane rozwiązanie, to właśnie czyni je wyjątkowym. Odpowiednie dopasowanie modelu pozwala nadać temu pomieszczeniu unikalnego charakteru. Nowoczesna przestrzeń to taka, która jest odpowiednio oświetlona. W przypadku przestronnych kuchni warto zadbać o ten aspekt mający znaczący wpływ na jej funkcjonalność. Żyrandol można z powodzeniem łączyć z innymi popularnymi w tym wnętrzu rodzajami oświetlenia takimi jak np.:. Plafony. Wysokiej jakości nowoczesny żyrandol może być wykonany z metalu i występować w geometrycznym kształcie lub występować w postaci odsłoniętych żarówek zamkniętych w szklanym kloszu. Idealnym rozwiązanie w przypadku stylu industrialnego będzie klosz z wieloma źródłami światła występującymi pod postacią reflektorów. Tego rodzaju modele żyrandoli sprawdzą się perfekcyjnie nad stołem, czy jako oryginalna forma oświetlenia wyspy kuchennej.

Elegancki żyrandol do kuchni w stylu glamour – czym powinien się cechować?

Osoby chcące postawić na typowo szykowne rozwiązanie mogą z powodzeniem postawić na klasykę. Styl glamour cechuje się luksusem i dostojnością, dlatego też żyrandol kryształowy doskonale ozdobi przestrzeń nad szklanym stołem w połączeniu z szykownymi tapicerowanymi krzesłami i perfekcyjnie podkreśli aranżacje w stylu glamour tego pomieszczenia, który jest kojarzony przede wszystkim z blaskiem i elegancją. W przypadku przestrzeni w stylu glamour ze względu na swój design żyrandol jest jedną z najpopularniejszych form oświetlenia nawet takich pomieszczeń jak kuchnia. Najpopularniejszym wyborem w przypadku kuchni glamour jest srebrny żyrandol zdobiony kryształami, lecz można skorzystać z nieco mniej typowych alternatyw. W sytuacji, w której w kuchni dominuje biel, można ją przełamać za pomocą czarnego eleganckiego żyrandola występującego w klasycznej formie świecznika. Dużym zainteresowaniem cieszą się również złote żyrandole, które są synonimem luksusu. Przy wyborze modelu ekskluzywnego żyrandolu warto wziąć pod uwagę, jak będzie on współgrał z elementami i kolorystyką tego wnętrza, jako całości.

Sprawdź: https://emibig.com.pl/sklep/kategoria-produktu/zyrandole/zyrandole-do-kuchni/